اندر تناقضات خوانندگان!

دو چیز خوانندگان وبلاگ مرا(دست کم بعضی هایشان را ) رنج می دهد؛ زن بودن من و اعتقادات شخصی مذهبی ام.

البته اینها هیچ کدام موضوعاتی نیستند که به خاطرشان لازم باشد جوابی به کسی بدهم و اصولا قرار نیست کسی برای خوشامد دیگران کاری بکند، خصوصا که آن کار نوشتن باشد. همه قدرت انتخاب دارند و می توانند مثلا این نوشته ها را نخوانند. من، نعیمه دوستدار، فکر می کنم تکنیک کار نوشتن را بلدم و دست کم اینکه غلط فاحشی ندارم. در مورد محتوا هم خودم تصمیم می گیرم. در مورد زن بودن خودم، ظلمی که گاهی به شکل مدرن به جنس من می شود و ممکن است خیلی هم با دغدغه های زنان محروم تر جامعه ام هم شکل نباشد با صراحت و تند و تیز حرف می زنم و البته ضعف های خودم و هم جنسانم را در میزان ظلم پذیری شان در نظر می گیرم و به آن انتقاد دارم. در عین حال معتقدم بستر جامعه و تربیت غلط مردسالار این جور زن‌هایی را تحویل داده و به آن هم حمله می کنم. اگر مردی هست که احساس می کند به او ظلم می شود، می تواند جنبشی راه بیندازد مثلا به اسم مسکیولینیست و در آن به نابرابری ها اعتراض کند.

در مورد اعتقادات دینی ام هم معتقدم شکل، درجه و میزانش به اندازه‌ی دلخواه خودم است و مسلما هر کس مرا بشناسد می داند که هرگز برای حل معضلات فردی و اجتماعی معتقد به پختن آش نذری نبوده ام و نیستم؛ در حالی که عمیقا به شخصیت های والای انسانی عشق می ورزم و فرقی هم نمی کند که مسیح باشد یا امام حسین(ع). این هم منافاتی با فمنیست بودن، آدم بودن و هیچ چیزی ندارد!

از بعضی از خوانندگان هم می خواهم که لطفا مطالبم را کامل بخوانند چون گاهی اظهار نظرهایشان دقیقا خلاف نوشته ی من  است و این بیش از هز چیز به خنده ام می اندازد!

ضمنا این عکس هم عکس خودم است!

تمت!

/ 25 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهیلا

من که نه با زن بودنت مشکل دارم و نه با اعتقادات مذهبیت. ضمنا دوستت هم دارم. بی خیال بابا بعضی ها دوست دارن مدام ایراد بگیرن. اگه آش نذری هم بپزی خودم پایه خوردنشم.

آسمان وانیلی

مدتی که تهران زندگی میکردم هیچوقت برام غذای نظری نمیاوردن دو سال اول منم کلی حرصم میگرفت چون مجبور بودم که سر و صدا های وحشتناکشون رو تحمل کنم و هیچ سودی هم نداشت. ولی یه بار یه دختر خانوم خیلی جوون اشتباه کرد (فکر کنم به خاطر جونییش بود و شایدم نا آشنا بودنش) و شله زرذ آورد منم گفتم که مال بقیه همسایه ها رو هم بده من میم و اونم داد و من هم این کار رو نکردم. --- در ضمن کسی با اون چیزی که هستی مشکلی نداره بیشتر مشکل بر میگرده به توهم تفاهم بین "مذهب خوب" و "انسان بودن " . چیزی به اسم مذهب خوب وجود نداره. مذهب یه موجوده که میخاد از همه سو استفاده کنه که زنده بمونه و قوی بشه.

فاطمه

قابل توجه وانيلی اسکای عزيز اولا نذری ثانيا گمون نميکنی اين کاری که کردی خيانت در امانت باشه اسمش و در تضاد با مفاهيم اخلاقی؟

فرناز

سلام نعیمه عزیز، فقط اینو می خوام بهت بگم که اون نعیمه ای که من از دوران ابتدائی میشناختمش این نعیمه نیست که بخواد جواب این جاهل مسلکان رو بده. ازت می خوام تا میتونی تو وبت از حقوق پایمال شده زنان بیشتر بنویس و در ضمن عکست رو هم دوست دارم و از این دوست عزیز می خوام عضو انجمن (......شود شاید در آنجا به نظریاتش بها داده شود.همیشه دوست دارم.

alex

salam. manam bazi? khastam begam ghavi bash va ejaze nade kasi behet bi ehterami jkone. ghorbanet alex

آسمان وانیلی

در مورد نزری، نه راستش احساس بدی نه تنها نداشتم بلکه خیلی هم کار خوبی بود، من به جای همه شون دعا کردم. اونا هم که به شله زردشون نرسیدن انشا الله که از این ایثار و حق گذشتگیشون برن بهشت تو نگران نباش و یادت باشه اونا چون میدونستن من از نظر دینی باهاشون متفاوت هستم عمدن به من شله زرد نمیدادن اینو یکی از همسایه هام وقت رفتن از اون محله بهم گفت (لازمه آدرس بدم؟) و البته معذرت خواهی هم کرد از بابت رفتار بقیه همسایه ها و گفت که معمولا اینجورین و خب تقصیر خود خرش بود که چون ما رو از قبل میشناخت بهشون گفته بود بدون هیچ دلیلی. ولی خب خلاصه من از شله زرد اون دو سه سالی که اونجا بودم بسیار لذت بردم، دو نقطه پی!!!! تا باشه دزدی شله زرد باشه ببخشید نمیدونستم اینجا انقدر وکیل زیاده. -- به نظر من هم عکست خوبه(نمیدونم کسی از من نظر خواست یا نه). مخصوصا اینکه سیاه و سفیده و نور از یه طرف تابیده یه جور مرموزه و رمز و راز خاصی داره.

يه وکيل ديگه

وانيلی جان ديکته ات خرابه ها ! يه بار می گی نظری ، دفعه ی بعد می گی نزری . واقعا خجالت داره . نچ نچ . کلاس اولت تموم نشده هنوز که بدونی < نذری > درسته ؟! پيشنهاد می کنم اول بری ديکته ات رو تقويت کنی ، بعد بيای نظر بدی . آره بابا جون ..

آسمان وانیلی

چشم حتما. فارسی زبون اول من نیست و خیلی از کلمه هایی رو که شما از زبونای دیگه وام گرفتین رو بعضی وقتا اشتباه میکنم. تو زبون مادریم از این اشتباه ها کمتر دارم. وقتی هم تعداد زبون هایی که بلدی از 4 میگذره واقعا کار سختیه که تمام لغت ها رو دقیق به خاطر بیاری + اینکه همه غلط املایی میکنن کمترین چیزی که تونستی رو بهش گیر دادی انو میذارم به حساب یه چیزی که ....

آسمان وانیلی

یادم رفت ، اصلا هم خجالت نداره میبینی که خیلی بهتر از تو فارسی رو بلدم دو نقطه پی. اشتباه املایی خیلی وقته که دیگه مودش از بین رفته. مفهوم حرفا رو بچسب و الا اینکه ذ ،ض،ظ رو از هم تمایز بی تو فارسی خیلی کار مسخره ایه چون همه شون یه جور تلفظ میشن این مال زبون عربیه که هر کدوم از این حروف یه جور خاصی تلفظ میشن که البته فارسها نمیتونن تلفظش کنن و همه رو راحت ز تلفظ میکنن در ضمن من بابات نیستم.

مجید شمس

با سلام ما نیز احساس می کنیم به خاطر مرد بودمان باید به زنان پاسخ دهیم، اما ما نیز زیر بار ظلم نمی رویم و پاسخ ما به زنان ظالم شکننده خواهد بود.ما نیز از حق خودمان دفاع می کنیم تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون،برخی از شما زنان همیشه به ما آقایان بدبین هستید و سعی می کنید که انتقادها را با حس مردستیزی خود مخلوط نمایید.گذشت آن زمانی که ما مردان بنشینیم و تماشا کنیم در مقابل افکار مرد ستیزانه شما چیزی نگوییم.ما با این افکار نیز مبارزه خواهیم کرد.