تو هنگامه ی رفتن  اونم رفتنی که اين طور که بوش می ياد يه رفتن ابديه واقعا يه ليوان شير قهوه می چسبه. همه چيز داره می ره به اون سمتی که بايد.

 

    نوشا جان يادته می گفتم برای اين ملت دل نسوزون؟ حالا که اتفاقا دارم يه گزارش می نويسم درباره ی متکديان بازم مثل ميشه به اين نتيجه رسيدم که فقر از اون دسته چيزايی که به لياقت خود آدما بر می گرده. دلت نسوزه برای اون آدمايی که تا می تونن بچه درست می کنن و درس نمی خونن و همچين ميل به کارم ندارن و بعد که می بينن زندگی سخته تازه می رن دنبال موادی چيزی که اوضاعو بدتر هم بکنن و خلاصه هی گندو همش می زنن. اون ادمايی که به حق شايسته ی دلسوزی ان طبقه ی متوسط ان که تو اين شلم شوربای اقتصادی هر چه هم که بدون به جايی نمی رسن.

    حالا زيادم دلت برای اين ملت نسوزه. آدمايی که فکر ميکردن تمام دغدغه هاشون تو کمی پول بيشتر خلاصه می شه و احمدی نژاد هم می آد و تو حسابشون پول می ريزه حالا بايد تاوون پس بدن. اينکه اوضاع سياسی و اقتصادی و اجتماعی هی بدتر و بدتر می شه اصلا مهم نيست. اينکه فضاهای اجتماعی هی بسته تر می شن مهم نيست. اينکه ديگه بايد فاتحه ی هنر و سينما و فرهنگو بخونی هم مهم نيست. راستشو بخوای من که فکر نمی کنم اين آدما خيلی هم از تو سری خوردن بدشون بياد.ملوک  هميشه ی شايسته  ی هموم مردمی بودن که بهشون حکومت می کردن و توقع زيادی هم بهتره نداشته باشيم.

   اما من ديشب يه خواب جالب ديدم!‌خواب سيد محمد خاتمی رو که به دليلی که نفهميدم چی بود؛ اومده بود خونه ی من. يادمه شعر می خوند. بعضی از شعرای خودمو (محض خودشيفتگی عرض کردم!) با هم درباره ی کتاب و ادبيات و نوشتن حرف می زديم و من احساس می کردم مدت هاست همچين مکالمه ی لذت بخشی نداشتم....باور کن ديشب شام هم نخورده بودما!

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضا

رويت سادات در خواب سه وجه دارد؛اول این که طیب خاطری دست نیافتنی در راه است؛دوم آن که بلایی به سبب همنشینی با مقربی ازتان دفع گشته،سوم هم این که نشانه برکت است.

فهيمه

عزيزم درد مشترک که فراوان است اما فقط در مورد يک قسمت از دلتنگی هايت يعنی سينما بايد بگويم اتفاقا به شکل عجيبی در اين حوزه استثنائا اوضاع کمی بهتر شده و خيلی از فيلم هايی که تا پيش از اين خواب اکران را هم نمی ديدند دارند يکی يکی می آيند روی پرده سينماها....اما برعکس اوضاع موسيقی متاسفانه همان قدر خراب است که می گويی....خلاصه همين است ديگر به قول خودت همه چيزمان بايد به هم بياييد.

مرتضا

نه فهیمه خانوم...خبر ندارین مگه دارن چه بلایی سر جشنواره ی فیلم می آرن؟!

امير

آره واللا!...دور از جون شما و همه دوستان اين مملکت داره گله ای و فله ای ميره جلو...دلت واسه خودت بايد بسوزه...بابا من تو همين چند ماهه پنج تار موم سفيد شده...خيليه ها!!!...

farhad yalda

روز بی حسرت نمانده.بايد دفن شويم که لياقتمان همين است.مرتضی خان ماهی يکبار ميبينی رئيس جمهورت رو که بهش فحش بدی؟يادت نرفته شب انتخابات اينو گفتی...

شقایق

دل بسوزونيم يا نه..ديگه اون دوره گذشت که هر کسی اجازه داشت رئيس جمهورشو تو خواب ببينه نعيمه جان!

sahel

سلام نعيمه خانم .... ما خاتمي را كشتيم ، آتش زديم ، خاكستر كرديم ، بر باد داديم ، بعد شيون كرديم !!! وطن مرز پر گهر است ديگر ! يادمه توي جلسه پرسش و پاسخ يكي از بچه ها بلند شد و با لحن بدي به او گفت : شما به ما پشت كرديد . ماه قبل او را ديدم ، مي گفت : خاتمي مرد بزرگي بود ! شاد باش و اميدوار

jay

وای بر ملتی که دل بر خاتمی و خاتمي ها خوش کرده :( ردوست ناديده من هم بر طبق خودت ميگم دلت برای اون دسته از کسانی که توی ايران هستند نسوزه ..دلت برای اون دسته ای که هر ۴ سال يکبار هورا کشان به پای صندوق ها ميرن تا جانی ديگری از ليست س جنايتکاران جمهوری اسلامی رو برای ۴ سال ديگه توی سر مردم ایران و دنيا بکوبند ! می دونم ايران هستی و حتما الان دار ی ميگی خودش ايران نيست دلش نميسوزه ! واقعيت اينه که حتما نيايد دوران هيتلر در آلمان زندگی کرد تا فهميد که گشتاپو ناجی نيست متاسفانه شما و امثالهم هنوز داريد از دست يک گشتاپو ی اخمو به يک گشتاپو ی خندان التماس و شکايت ميکنيد !!! از ماست که بر ماست و شايد بهتره بگم خلايق هر چه لايق !

farhad yalda

به قول خودتون محض خودشيفتگی فونت درشت و اینا...نمینویسید؟تاریخ ...